LEKKIE STOPY – ZDROWE CIAŁO

Przyczyną powstawania wielu chorób jest zaburzenie w wydalaniu z organizmu produktów przemiany materii. W wyniku nieprawidłowości metabolizmu dochodzi do gromadzenia się substancji toksycznych w tkankach i organach, upośledzając ich prawidłowe funkcjonowanie. Układy wydalnicze nie nadążają, w nogach gromadzi się woda, tworzą się limfatyczne obrzęki, puchną kostki, twarz albo ręce.
Refleksologia jest profilaktyczno-leczniczą metodą rozpracowywania specyficznych miejsc położonych na stopach i dłoniach, zwanych refleksami. Wskutek odpowiednich ucisków na te refleksy następuje pobudzanie do pracy narządów wewnętrznych, głównie nerek, pęcherza moczowego, wątroby, jelit oraz gruczołów wydzielania wewnętrznego, co przyczynia się do usuwania z organizmu nagromadzonych przez lata substancji toksycznych. Seria zabiegów poprawia przemianę materii i krążenie krwi i limfy, przyczynia się do zwiększania zasobów energetycznych i lepszego samopoczucia. Poprzez pobudzanie refleksów aktywizują się wrodzone zdolności samouzdrawiające organizmu, wzmacnia się odporność i poprawia się wydolność wszystkich narządów wewnętrznych. Toksyny zostają wydalone przez układ moczowy, układ trawienno-wydalniczy i skórę, przywracając tym samym prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych tkanek i organizmu jako całości.
Zapraszam na wstępną rozmowę wyjaśniającą i rozpoznanie indywidualnych potrzeb organizmu. Zaburzenia pracy organizmu na poziomie komórkowym dają sygnały wyczuwalne w refleksach stopy na 2-3 lata przed zdiagnozowaniem medycznym odpowiedniej jednostki chorobowej. W przyjaznej atmosferze można doświadczyć przyjemności płynącej z dotyku stóp, zorientować się, jak wygląda seans oraz otrzymać więcej informacji o refleksologii i posłuchać co mówią własne stopy. Są to najmniej dopieszczane części ciała, które noszą nas przez całe życie. Zauważamy je, zaczynamy zwracać na nie uwagę dopiero gdy zaczynają odmawiać posłuszeństwa.
Refleksologia jest znakomitym rozwiązaniem na oczyszczanie ciała z toksyn oraz przywrócenie ciału zdrowia i harmonii. Często jest wykonywana również profilaktycznie i służy zapobieganiu chorobom. Warto wyjść sobie naprzeciw, pomóc własnemu ciału, gdy jeszcze ma własne zasoby i siły do pracy.