REFLEKSOLOGIA NA BÓLE STAWÓW I KRĘGOSŁUPA

Co raz więcej osób zwraca uwagę na własne stopy, poświęca im swoją uwagę. I słusznie, bowiem noszą nas przez całe życie. Są fundamentem całej naszej sylwetki i mają decydujący wpływ na postawę ciała.
Prawidłowe ustawienie stopy jest niezwykle ważne. Jej sprężystość i elastyczność pozwala na łagodzenie wstrząsów przy poruszaniu się. Działa jak dobry amortyzator przy kołach samochodu – przyjmuje na siebie wszystkie nierówności podłoża a całe nasze ciało „jedzie po równej drodze”. Stopa sztywna nie spełnia swojego zadania. Wtedy każdy kontakt nogi z podłogą czy chodnikiem, każdy krok odbija się echem na górze, narażając mózg na wstrząsy. Ciało nie może do tego dopuścić i jest wyposażone w mechanizmy kompensacji: amortyzacyjne funkcje stopy przyjmują kolejne stawy – kolana, biodra, kręgosłup lędźwiowy. Każdy krok obciąża te miejsca i one z czasem zaczynają sprawiać nam ból. Bardzo ważne zwrócić uwagę na budowę stopy, jej poprawne ustawienie podczas chodzenia oraz stania. Częściowo sprawę załatwiają odpowiednio dobrane wkładki. Jednak dopiero właściwe rozpracowanie stopy, ćwiczenia oraz masaż mogą przywrócić trwałą poprawę. Elastyczne ścięgna i sprężyste mięśnie, pełny zakres ruchu stawów stopy to poprawne ułożenie w przestrzeni całej sylwetki i duża ulga dla bolącego kręgosłupa, bioder i kolan.
Warto zasięgnąć porady Refleksologa, który dobrze rozpracuje zmęczone stopy, podpowie jakie ćwiczenia można wykonywać we własnym zakresie. A co najważniejsze – refleksolog „czyta” mowę stóp. Swoją pracą na nich wpływa na przyspieszenie przemiany materii, krążenia krwi i limfy, usprawnienie pracy organów wewnętrznych. Zabiegi refleksologii przywracają stopom siłę i poprawne funkcjonowanie, jak również pomagają całemu ciału w odzyskaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.