Zabieg

Przed zabiegiem

Skarpetki. Zabierz ze sobą przytulne luźne skarpetki, najlepiej bez ściągacza. Będzie w takiej skarpetce jedna noga wygodnie czekała na dotyk, póki druga znajduje się w rękach refleksologa. Następnie skarpetka otuli już rozpracowaną stopę, by zapobiec utracie ciepła po zabiegu.
Pusty żołądek. Nie jedz przed zabiegiem 1-2 godziny. Jeśli ze względów zdrowotnych nie możesz robić takiej długiej przerwy – zjedz mały lekkostrawny posiłek. Podczas zabiegu organizm kieruje wszystkie swoje siły tam, gdzie potrzeba naprawy. Spowalnia się wówczas trawienie.
Czas. Zarezerwuj czas wyłącznie dla siebie – od 40 min do 1,5 godziny.

Zabieg

Każdy zabieg jest wyjątkowy, dostosowany indywidualnie do potrzeb danej osoby. Jedni mówią, że boli i dzielnie wracają po ten ból. Obserwują, jak ze spotkania na spotkanie ten ból maleje a w ciele pojawiają się poszczególne wcześniej utracone sprawności. Inni opuszczają gabinet niezwykle zrelaksowani i pełni werwy do pracy. Wszystko zależy od tego, o co „prosi” organizm, co jest niezbędne dla przywrócenia mu równowagi.

Po zabiegu

Woda. PIJ, PIJ, PIJ wodę. Pamiętaj o piciu wody po zabiegu. Poruszone toksyny należy „przepłukać”. Jednak nerki mają swoją zdolność przerobową – u każdego inaczej. Nadmiar wody wówczas może zostać zatrzymany w ciele. Uwidacznia się to obrzękiem kończyn lub twarzy. Bezpiecznym jest picie wody małymi porcjami w niewielkich odstępach czasu. Nie wolno zmuszać siebie i pić ponad siły.
Możliwe reakcje – częstsze wypróżnianie się, wzmożone pocenie się, zmiana zabarwienia moczu, intensywniejszy zapach, sporadycznie podwyższenie temperatury ciała. Są to efekty oczyszczania się organizmu z nagromadzonych latami złogów. Ciało wzmocnione zbiegiem zaczyna pozbywać się wszystkiego, co jest mu obce.
Higiena skóry. Jedną z funkcji skóry jest wydalenie substancji toksycznych. Weź kąpiel lub prysznic rano i wieczorem, delikatnie wyszoruj skórę miękką rękawicą. Zrób pilling 2 razy w tygodniu, by skóra mogła łatwiej i więcej oczyszczać się z produktów przemiany materii.
Wypoczynek. Działanie refleksoterapii najbardziej zauważalne jest do 48 godzin po zabiegu. Jest to czas bardzo intensywnej pracy organizmu – wielkie sprzątanie. Nie planuj dużego wysiłku w tym czasie. Pozwól sobie na wypoczynek.