REFLEKSOLOGIA i DOBRE TRAWIENIE

Jesień to czas zbiorów i robienia zapasów na zimę. Gromadzimy, magazynujemy w ciele wszystkie niezbędne składniki, które przydadzą się zwłaszcza w okresie chłodów i niepogody. Jest to zgodne z prawami natury i niewiele możemy zmienić, próbując się pozbyć nadplanowych kilogramów w danym okresie. Zmniejszenie aktywności fizycznej również nie sprzyja naszym zamiarom.
Refleksologia stóp ma duży wpływ na prawidłowe przyswajanie i magazynowanie składników pożywienia. Pobudzenie refleksów układu pokarmowego pozwala na usprawnienie prawidłowej przemiany materii. Podczas zabiegu starannie rozpracowywany jest obszar wątroby – matki naszego metabolizmu. Bardzo często nieprawidłowe funkcjonowanie tego narządu obciąża i upośledza pracę trzustki. Często w tej okolicy można wyczuć bolesne zgrubienia, które trzeba rozprowadzić. Refleksolog podczas swojej pracy potrafi wyczuć zmiany na stopie, świadczące o nieprawidłowościach w organizmie. Znaki te pojawiają się już dwa – trzy lata wcześniej niż dolegliwości zaczynają być odczuwalne, a choroba zostanie zdiagnozowana. Znaczącym elementem układu trawiennego są jelita. Praca w tym obszarze usprawnia ruch robaczkowy jelit, poprawia wydalanie a przede wszystkim prawidłowe wchłanianie składników odżywczych. Uspokojenie strefy żołądka łagodzi nadmierny apetyt.
Warto zasięgnąć porady Refleksologa, który dobrze rozpracuje zmęczone stopy, wpływając na przyspieszenie przemiany materii, krążenia krwi i limfy, usprawnienie pracy organów wewnętrznych. Zabiegi refleksologii pomagają całemu ciału w odzyskaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Refleksologia stóp jest od wielu lat znanym sposobem profilaktyki zdrowia.